Sektöre; 1987 yılında, uygulama alanındaki hizmetleriyle giren firmamız geleceğe uzanan yolda seyirci konumunda olan bir firma değil, giderek değişen sektör gerçeğinin bilinciyle bu alanda sürekli kendisiyle rekabet ederek gelişti.


   Bu gelişim, kadromuzun süreç içinde yakaladığı bilgi, birikim ve profesyonel bakış açısıyla 1994 yılında ADAY ELEKTRİK LTD. ŞTI.\' ne dönüştü. Fabrika - İdari Bina - Otel - İç - Dış mekan tesisatı ve aydınlatmasında, bir çok seçkin projeyi başarıyla uygulamıştır.


   2000 yılında yeni bir hizmet anlayışıyla satış mağazamızda teknik ve estetik beklentilerinize uygun özellikle mimari tasarımlara yönelik dekoratif aydınlatma armatürlerini, en seçkin ürün bayilikleriyle sizlerin beğenisine sunuyor. Firmamız; uygulama ve ürün seçeneğinde yaşanılan her mekanda, kullanım amacına uygun ekonomik ve doğru çözümler üretmeye devam ediyor.   Aday Elektrik olarak biz;

   Projelerimizi müşterilerimize, 2 boyutlu ve 3 boyutlu sunumlar olarak hazırlıyoruz. Bu sayede hem mimarın bilmek istediği montaj, detay ve yerleşim ölçülerini, hem de proje sahibinin görsel olarak anlayabileceği aydınlatma tasarım konseptinin 3 boyutlu fotogerçekçi sunumlarını bir arada sunarak proje uygulaması sırasında çıkacak hataların önüne geçmiş oluyoruz.

   “Müşteri ile yapılan görüşmede projede istenen aydınlatma kriterlerinin belirlenmesi, tasarım sürecini başlatır. Projenin ilk aşamasında, yerinde tespit, ölçüm fotoğraf ve gözlemler ile çeşitli incelemeler yapılır. Hangi ürünün nerede nasıl kullanılacağı belirlenerek buna uygun aydınlatma parametreleri Relux programı ile hesaplanır. Aydınlatma konseptine uygun olan armatürlerin seçiminde firmamızın Temsilcisi olduğu marka ve geniş ürün çeşitliliğinden yararlanırız. Seçilen armatürlerin yerleşim planları projeye ait plan ve kesitler üzerinde yapılır. Bu işlem için PYTHA programını kullanıyoruz.

   “Yerleşim planı netleştikten sonra aydınlatma simülasyonu sunumlarını hazırlayacağımız PYTHA programında ürünleri 3 boyutlu modele yerleştirme aşamasına geçiyoruz. Ürünlerin 3 boyutlu modellerini ve bu ürünlere ait LDT ışık veri dosyalarını PYTHA programında kullanarak aydınlatma armatürlerinin 3 boyutlu model üzerindeki yerleşimini tamamladıktan sonra ‘Radiolab (Yüzeylere Malzeme atama) Yüzeylerin ışık ile etkileşiminin ve görselleştirmesi işlemine rendering aşamasına gecebiliyoruz. Sonraki aşama ise ışığın yüzeylere yansıması ve aydınlatma değerleri Lux değerlerinin farklı renkler ile yüzey üzerindeki ışık etkisini ve grafik değerlerini görebilmekteyiz ve aydınlatılmış mekanın değişik açılardan fotogerçekçi jpg formatında bir çıktı veya radio show bolumüne gecerek aydınlatılmış mekanın içinde gezerek anahtarlama ve dimmer ışığın mekan üzerindeki etkisini müşterilerimize gösterbilmekteyiz.

   “Sonuç olarak proje bölümünde gördüğünüz üzere, proje için önerilen aydınlatma tasarım konseptinin, ışık efektlerinin gerçekçi sunumları oluyor.”

Saygılarımızla...

   Aday Elektrik Ltd Şti


©Copyright 2007 KaleNet